- Gül Akbalaban -

İçerikte Görsellerin Önemi

İçerikte Görsellerin Önemi

İçerikte Görsellerin Önemi

Bloglama, bir sayfaya yazılan düz metinlerden ibaret değildir; iyi bir makale metin, resim, videolar, grafikler, slaytlar gibi diğer çeşitli multimedya öğelerinin birleşimidir.

Dahası, blog yazılarınızın görsel olarak daha çekici görünmesini sağlayan bu göz alıcı içeriktir.

Elbette, modern içerik pazarlaması, pek çok web sitesi blog gönderisini, sosyal medya kampanyalarını, pazarlama e-postalarını ve akla gelebilecek diğer tüm içerik formatlarını süsleyen yüksek kaliteli fotoğrafik görüntüler olmadan bugün olduğu gibi görünmezdi.

İnsan beyni, gözün gördüğü tüm görüntüleri 13 milisaniye kadar kısa bir sürede işleyebilir. Ve yapılan araştırmalara göre metin ve resimli talimatları izleyen insanlar, resimsiz talimatları izleyenlere göre %323 daha iyi yapıyor.

İnsanlar bir bilgiyi okuduğunda bu bilginin %90’ını unutuyor. Öte yandan, ilgili bir görsel aynı bilgiyle eşleştirilirse, insanlar bilginin %70'ini üç gün sonra hatırlayabiliyor.

Görseller Çekicidir

Bir resim bin kelime değerindedir.

Bir resme sahip olmak, içeriğinizin görsel olarak çekici görünmesini sağlar, ancak bu yalnızca mesajınızı iletmek için doğru resmi kullandığınızda geçerlidir. Resminiz makalenin bağlamıyla alakalı olmalıdır. Bu sayede daha yüksek bir TO elde etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hemen çıkma oranını da düşürür.

Görsel Arama Motoru Trafiğini Artırır

Görseller ayrıca görsel arama motorlarından çok fazla trafik almanıza yardımcı olur. Ancak bunun işe yaraması için alt metinlerde ve açıklamalarda anahtar kelimeler kullanmayı unutmayın.

Görsel İçerik Dönüşümü Artırır

Kullanıcı tarafından oluşturulan görsel içeriğin toplanması ve görüntülenmesi, hem tüketiciler hem de işletmeler için bir kazan-kazan. Kullanıcı tarafından gönderilen fotoğraflar ve videolar, alışveriş yapanlara güvenli satın alma kararları vermeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlar. Ayrıca bu içerik, ürün sayfalarınızdaki trafiği, dönüşümü ve satışları iyileştirir.

SEO'nuzu Geliştirmek için Resimleri Kullanmak

Alternatif metin açıklamaları ve resim başlığı etiketleri yazın ve ekleyin. Alternatif metin açıklaması ve başlık etiketleri, görme engelliler için tasarlanmıştır ve bir program tarafından okunabilen resimlerinizin kısa bir taslağını sağlar. Ayrıca arama motoru botları tarafından taranırlar ve bu nedenle sitenizin sıralamasına yardımcı olmaları açısından önemlidir. Ancak etiketlerinizi anahtar kelimelerle doldurmayın - sadece görseli göremeyen birisini tarif edeceğiniz şekilde tanımlayın.

Açıklama

Görüntüler, insanların bahsettiğiniz şeyleri daha iyi anlamasına yardımcı olur. Örneğin, bir eğitim yazısı yazıyorsanız, birkaç ekran görüntüsü eklemek, okuyucunuzun öğreticiyi daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

Makalenin Uzunluğunu Artırır

Makalenizde bir görsel kullandığınızda, yazının daha uzun görünmesini sağlarsınız. Makalenin kelime sayısını artırmaz, ancak daha ayrıntılı görünmesine yardımcı olur.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan Görsel İçeriğe Artan Güven

Görsel içerik, çok sayıda tüketici için satın alma yolculuğunun önemli bir parçası haline geldi.

Tüketiciler, çeşitli kategorilerdeki ürünler için alışveriş yaparken diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan fotoğrafları ve videoları ararlar. Bu içerik, özellikle giyim ve sağlık ve güzellik alışverişi yapanlarla ilişki kurmaya çalıştığınız sektörler için önemlidir.

Araştırmalar, alışveriş yapanların %70'inin incelemelerinde kullanıcı tarafından gönderilen fotoğraf veya videoların bulunduğu ürünlere güvenme olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Ürün Görselinin E-Ticaret Mağazası İçin Önemi

Bir ürün resmi, alıcı üzerinde izlenim yarattığı için bir e-ticaret mağazası için önemlidir. Bir resim, ürün açıklamasını geliştirerek e-ticaret ziyaretçileri için çekici hale getirir. Alışveriş yapanın bir dijitalde ürünü hissetmesi mümkün değildir. Bu görsel kültür çağında, bir görüntü, müşterinizin fikrini yönlendiren önemli bir bileşendir. Satış görevlisi seçeneğiniz olmadığı için ürün resmi, müşterilerinizi ikna etmenin ana aracıdır.

Ürününüzü Satmak için Görüntü Kalitesini Kullanma

Günümüzün Instagram gibi sosyal medya etkileyicileri çağında, çevrimiçi kullanıcılar her şeyden önce resimlerinizin kalitesine dikkat eder. Kalite, satın alma kararlarını büyük ölçüde etkilediğinden, kullanabileceğiniz en yüksek kaliteli görüntüleri kullanmanız yararınızadır.

Odak Noktası Marka Kimliği

Yüksek kaliteli görüntüler, yüksek kaliteli bir markayı temsil eder – ve uzmanlık, otorite ve güvenilirlik SEO alanında her zamankinden daha ağır kavramlar haline geldikçe, marka algısını geliştirmek için kullanılabilecek her bir görüntü, işletmeler için en güvenli yatırımdır.


Bizimle İletişime Geçin

1

Gül Akbalaban
Çevimiçi

Gül Akbalaban
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
×
Whatsapp Destek